استایل ترند سال 2020

کمتر از چند روز به سال نوی میلادی مانده است و دهه جدیدی آغاز می­شود. اما دهه­ای که پشت سر گذاشتیم با پیشرفت سریع تکنولوژی، ظهور هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و صدها اتفاق مختلف همراه بود و نحوه زندگی ما را دگرگون کرد. در فشن اما بوجود آمدن شبکه­ های اجتماعی و استقبال از آنها یک رسانه جدید برای مد و فشن بوجود آورد که توجه همه مردم به آن را بیش از پیش به خود جلب کرد. شاید شما هم بخواهید برای شروع دهه جدید میلادی به مانند یک بلاگر مد و فشن از ترندها خبردار شوید و آنها را در استایل روزانه خود بکار ببرید تا مانند یک ستاره دیده شوید و بدرخشید.

  زمستان 2020 همانطور که در مطلب رنگ­های پاییز و زمستان دیدیم فصل “تضادها” است. در یک گوشه طراحان در حال ادای احترام به اسراف نه چندان آشکار بورژوازی bourgeoisie فرانسه هستند. از طرف دیگر روحیه پانکPunk در فضا حس می­شود. این دو تاثیر متضاد اما به تعبیر مجله ووگ vouge در یک چیز مشترک هستند : آنها زن امروزی را تجلیل می­کنند.

اگر بخواهیم نقطه­ نظرهای متفاوت طراحان لباس درباره لباس­های 2020را ببینیم بد نیست نگاهی به آنچه آنها در هفته­های مُد پاییز-زمستان 2019/20 و بهار-تابستان 2020 ارائه کردند بیندازیم تا ببینیم مهم­ترین ترندهای ارائه شده از طرف آنها چیست.

ترندهای ابزورد absurd

در هفته­ های مُد از بلک­تای­جورت Black-tiejorts (ترکیب کُت مشکی با شلوارک جین)، لباس­ هایی به سبک ماری­آنتوانت mary antoinette، تا حوله ­هایی که بعنوان دامن پیچیده می­شوند، از کیف­های تخم ­مرغی شکل تا ریخت­هایی که انگار از میدان تره ­بار برگشته ­اند دیده می­شد. قطعا این­ها لباس­هایی نیست که شما در یک عصرانه یا دورهمی انتخاب کنید و بپوشید اما این ترندها بیانگر بدون مرز بودن فشن هستند و از طرفی در خود پیام­های چون آزادی در پوشش و جسارت در انتخاب استایل را دارند.

بورژوازی Bourgeois

بعد از یک فصل با لباس­های مفهومی، زمستان امسال وقت استایل های شیک شده است. به استایل­های بورژوایی اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 فکر کنید،دامن­ها، جوراب شلواری، شلوارهای پلیسه، دوخت­ها و ترنچ کت­هاTrenchcoats. اگر به فکر این استایل هستید کلید اصلی آن ایجاد ظاهری منسجم با برش­های دقیق است.

دهه 80 میلادی

از جذابیت­های زمستان امسال؟ پترن­های دهه80 ب­علاوه پارچه های براق و درخشان آن دهه و همچنین اِپُل سرشانه که یادآور آن دوران است را باید به ترندهای امسال اضافه کنیم.

دوخت­های کوتور  Couture tailoring

با توجه به فصلی که به شدت روی سیلوئیت های آندروژنی(فراجنسیتی) ترسیم می شود ، تاکسیدوها tuxedo قطعا بازمیگردند ، این بار با یک آستین شیک  و پیچیده شده روی شانه­ ها که یک رنسانس فریبنده را تجربه می­کنند.

شنل ها

شنل ­ها نیز از ترندهایی هستند که امسال مورد توجه قرار گرفته ­اند و برای پوشش ما در خیابان­های شهر هم مناسبند

دیگر ترندهای لباس

پترن چهارخانه، لباس­های چرمی، پارچه های با رنگ­های نئون، پالتوهای پردار و همچنین پالتوهای خزدار از ترندهایی هستند که زمستان امسال نیز تکرار شده­ اند.